Zaloguj się
Aera Max

AeraMax® Baby - stworzony z myślą
o dzieciach

Powstawanie układu oddechowego jest procesem złożonym. W przeciwieństwie do innych organów i tkanek, rozwój płuc nie kończy się w chwili narodzin dziecka. Przyjmuje się, że dopiero budowa płuc 8-letniego dziecka odpowiada strukturze płuc człowieka dorosłego.

Oczyszczacze powietrza AeraMax® Baby zostały stworzone z myślą o naszych pociechach. Ultracichy tryb pracy nocnej z wyłączonymi diodami LED pozwala na spokojny sen dziecka, blokada rodzicielska zapewnie bezpieczne użytkowanie urządzenia.

Kliknij w oczyszczacz, aby dowiedzieć się więcej

Nowość - oczyszczacz powietrza dla właścicieli zwierząt AeraMax® PET

Kochamy nasze zwierzęta! Ale nie to, co przynoszą do domu! Zwierzęta są świetnymi towarzyszami, lecz mogą być przyczyną alergii i powstawania nieprzyjemnych zapachów w domu. Oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax® dla posiadaczy zwierząt domowych pozwala kochać zwierzęta bez względu na to, co przynoszą z zewnątrz.

Kliknij w oczyszczacz, aby dowiedzieć się więcej

Dlaczego powinieneś wybrać oczyszczacz AeraMax®?

Badania wskazują, że powietrze w pomieszczeniach może być nawet do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz!* Niezależnie od czystości i porządku panującego w Twoim domu, jest on pełen szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń i substancji drażniących takich jak: kurz i roztocze, wirusy, zarazki, pyłki, zarodniki pleśni, sierść i naskórek zwierząt domowych oraz dym papierosowy.

Obecnie spędzamy nawet do 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego dobra jakość powietrza we wnętrzach jest tak ważna. Używając oczyszczacze Fellowes AeraMax™ możesz skutecznie zmniejszyć ilość szkodliwych zarazków i pomóc zapobiegać alergiom, astmie, przeziębieniom i grypie. Agencja Ochrony Środowiska USA (EPA) zaklasyfikowała zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach do grupy 5 największych zagrożeń dla zdrowia publicznego.

* Badania przygotowane przez Environment Protection Agency

Kliknij w zakładkę, żeby dowiedzieć się więcej o zanieczyszczeniu powietrza w domu i biurze.

Alergeny

 • 40% Europejczyków cierpi z powodu alergii¹.
 • Ponieważ alergeny unoszą się w powietrzu, chorzy na astmę i alergicy powinni regularnie oczyszczać wdychane powietrze.

¹ Globalna Europejska Sieć Doskonałości ds. Alergii i Astmy 2013

Wirusy, zarazki i bakterie

 • Zarazki żyją w powietrzu przez 3-4 godziny. Bakterie mogą się przemieszczać w powietrzu na odległość 3 - 4,5 m¹.
 • Około 10-15% Europejczyków choruje na grypę każdego roku.
 • Grypa rozprzestrzenia się drogą kropelkową - kropelki z zarazkami grypy są wdychane razem z powietrzem, którym oddychamy.

¹ Steven Welty, CAFS, CIE, LEED AP: prezydent, Zielone Czyste Powietrze.

² www.ivos.co.uk

Kurz i roztocze

 • 28 gram kurzu zawiera prawie 42.000 żywych roztoczy.
 • Jedno roztocze wydala dziennie 20 kulek odchodów unoszących się w powietrzu, którym oddychamy.
 • Alergia na roztocze kurzu domowego może nasilać ataki astmy, być przyczyną wyprysków (egzemy) i alergicznego nieżytu nosa¹.

¹ www.allergyuk.org

Dywan

 • Na butach wnosimy do domu kurz, pestycydy, toksyny (np. płyny samochodowe z parkingów, pestycydy z trawników). Dywan może wchłonąć zanieczyszczenia w ilości odpowiadającej ośmiokrotności jego masy. Zanieczyszczenia płynne po wyschnięciu osadzają się na dywanie w postaci drobnych, często niewidocznych cząstek, które w trakcie jego użytkowania unoszą się w powietrzu, co może prowadzić do reakcji alergicznych. Oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax™ usuwają szkodliwe cząsteczki z powietrza.

Meble i tapicerki

 • Kurz znajdujący się na meblach tapicerowanych może zawierać włókna tekstylne, rozkładające się części owadów, sierść zwierząt i naskórek ludzki, które są uwalniane do powietrza, za każdym razem, gdy ktoś siada na meblu. Może to prowadzić do reakcji alergicznych¹. Oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax® usuwają szkodliwe cząsteczki z powietrza.

¹ "roztocze domowe i kurz", Amerykańskie Towarzystwo Chorób Płuc, czytaj więcej.

Sierść i naskórek zwierząt

 • Prawie połowa Europejczyków posiada zwierzęta domowe.
 • Alergia na sierść zwierząt lub pierze jest powszechna, zwłaszcza wśród osób uczulonych na inne alergeny i cierpiących na astmę¹.
 • Oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax® usuwają szkodliwe cząsteczki z powietrza, poprawiając jakość życia osób cierpiących z powodu alergii.
 • Oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax® usuwają szkodliwe cząsteczki z powietrza, poprawiając jakość życia osób cierpiących z powodu alergii.

¹ www.healthy-house.co.uk

Dym papierosowy i inne brzydkie zapachy

 • Osoby wdychając w pomieszczeniach dym papierosowy narażone są 2-3 razy bardziej na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP).

Alergeny

 • 40% Europejczyków cierpi z powodu alergii¹.
 • Ponieważ alergeny unoszą się w powietrzu, chorzy na astmę i alergicy powinni regularnie oczyszczać wdychane powietrze.

¹ Globalna Europejska Sieć Doskonałości ds. Alergii i Astmy 2013

Wirusy, zarazki i bakterie

 • Zarazki żyją w powietrzu przez 3-4 godziny. Bakterie mogą się przemieszczać w powietrzu na odległość 3 - 4,5 m¹.
 • Grypa rozprzestrzenia się drogą kropelkową - kropelki z zarazkami grypy są wdychane razem z powietrzem, którym oddychamy².
 • Na ponad 1000 ankietowanych pracowników, ponad 1/3 z nich przyznała, że musieli pracować mimo choroby³.

¹ Steven Welty, CAFS, CIE, LEED AP: prezydent, Zielone Czyste Powietrze

² www.ivos.co.uk/germ.htm

³ "Narodowa Fundacja Chorób Zakaźnych, NFID"

Wentylacja

 • Kanały wentylacyjne mogą stać się wylęgarnią pleśni, grzybów i bakterii oraz wirusów, które następnie są rozprowadzane po całym biurze¹.

¹ "roztocze domowe i kurz", Amerykańskie Towarzystwo Chorób Płuc, czytaj więcej

Kurz i roztocze

 • 28 gram kurzu zawiera prawie 42.000 żywych roztoczy.
 • Jedno roztocze wydala dziennie 20 kulek odchodów unoszących się w powietrzu, którym oddychamy.
 • Alergia na roztocze kurzu domowego może nasilać ataki astmy, być przyczyną wyprysków (egzemy) i alergicznego nieżytu nosa.

Chemikalia biurowe (toner, tusz itp.)

 • Markery z filcową końcówką, tusze, kleje, korektory, tonery i inne materiały biurowe zawierające chemikalia mogą wydzielać opary.

Meble biurowe

 • Formaldehyd można znaleźć w meblach, płytach wiórowych, sklejce i innych materiałach. Wraz z upływem czasu może on być uwalniany w formie oparów, które nawet przy niskim stężeniu mogą powodować uczulenie, podrażnienie oczu i dróg oddechowych¹.

¹ Agencja Ochrony Środowiska USA (EPA)

Dywan

 • Na butach wnosimy do domu kurz, pestycydy, toksyny (np. płyny samochodowe z parkingów, pestycydy z trawników). Dywan może wchłonąć zanieczyszczenia w ilości odpowiadającej ośmiokrotności jego masy. Zanieczyszczenia płynne po wyschnięciu osadzają się na dywanie w postaci drobnych, często niewidocznych cząstek, które w trakcie jego użytkowania unoszą się w powietrzu, co może prowadzić do reakcji alergicznych. Oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax® usuwają szkodliwe cząsteczki z powietrza.

Panel przyjazny dla użytkownika

Kliknij na żółtą kropkę, aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji panelu.

Wbudowany uchwyt

 • Wbudowany uchwyt ułatwia przenoszenie oczyszczacza.

Regulowana dysza wylotu powietrza

 • Obrót dyszy wylotu powietrza pozwala zmienić kierunek nawiewu (tylko w AeraMax® DX55 & DX95).

Czujnik AeraMax®

 • Oczyszczacze powietrza wyposażone są w czujnik jakości powietrza, który automatycznie reguluje prędkość wentylatora, zapewniając czystość powietrza. Czystość powietrza wskazują niebieskie, bursztynowe i czerwone lampki.

TRYB Aera+™

 • Zaprojektowany do użytku w szczytowym okresie alergii, przeziębień i grypy. Zwiększa szybkość filtrowania powietrza o 35% lub 50%* (w zależności od modelu), usuwając z powietrza jeszcze więcej alergenów.

  *w porównaniu z najniższą prędkością oczyszczania

Wskaźnik prędkości oczyszczania

 • Możesz manualnie dostosować ustawienia prędkości wentylatora: niski, średni, wysoki lub turbo. (AeraMax® DX5 posiada ustawienia: niskie, średnie i wysokie)

Wskaźnik zmiany filtra True HEPA

 • Zmiana koloru na czerwony oznacza, że trzeba wymienić filtr True HEPA na nowy.

Wskaźnik zmiany filtra węglowego

 • Zmiana koloru na czerwony oznacza, że trzeba wymienić filtr węglowy na nowy.

Technologia PlasmaTrue™

 • Tworzy zjonizowane pole ułatwiające bezpieczne usuwanie zanieczyszczeń.

Jak działają oczyszczacze AeraMax®?

Najlepsze filtry - najlepsze rezultaty!

Czy chronisz swoją rodzinę przed szkodliwymi alergenami i zanieczyszczeniem?

Oczyszczacz powietrza Fellowes AeraMax® został stworzony w celu lepszej ochrony Twojej rodziny przed szkodliwymi alergenami i zanieczyszczeniami. To takie proste z AeraMax® - włącz go, a on automatycznie zacznie oczyszczać powietrze, którym oddychasz - 24 godziny na dobę!

Czterostopniowy system filtracji:

 • Filtr węglowy

  Usuwa przykre zapachy, opary i wyłapuje duże cząstki unoszące się w powietrzu.

 • Filtr True HEPA

  Wyłapuje 99,97% cząstek i zanieczyszczeń nawet o wielkości zaledwie 0,3 mikrona w tym: zarodniki pleśni, drobnoustroje, wirusy, pyłki, roztocze, sierść i naskórek zwierząt domowych, większość mikrobów i alergenów oraz dym tytoniowy.

 • Powłoka antybakteryjna AeraSafe™

  Powłoka dezynfekująca skutecznie ogranicza rozwój bakterii, grzybów oraz pleśni na filtrze True HEPA.

 • Technologia PlasmaTrue™

  Tworzy zjonizowane pole ułatwiające bezpieczne usuwanie zanieczyszczeń.

Certyfikaty

Oczyszczacze AeraMax® zostały przetestowane i otrzymały certyfikaty potwierdzające ich skuteczność oraz bezpieczeństwo użytkowania. To świetna wiadomość dla zdrowia Twojej rodziny i dla Ciebie.

Certyfikat AHAM

Stowarzyszenie Producentów Urządzeń Domowych (AHAM)

Oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax™ otrzymały certyfikat AHAM w 3 klasach odświeżania (dym, pyłki, pył). Wydajność odświeżania w danej klasie jest określana przez wskaźnik CADR, wskazujący ilość przefiltrowanego powietrza dostarczanego przez oczyszczacz. Im większa wartość wskaźnika, tym szybciej urządzenie oczyści powietrze w pomieszczeniu.

Fundacja Europejskiego Centrum Badań Alergii

Oczyszczacze AeraMax™ otrzymały znak jakości ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań Alergii). Zgodnie z mottem Fundacji "O lepszą jakość życia alergików" znak jakości jest przyznawany produktom i usługom przyjaznym alergikom, aby ułatwić im wybór odpowiednich towarów i usług o odpowiedniej jakości.

3 lata gwarancji na urządzenie

Fellowes gwarantuje, że elementy urządzenia pozbawione są wad materiałowych i wykonawczych, oraz zapewnia usługi wsparcia technicznego i serwisowego przez okres 3 lat od dnia zakupu przez pierwszego użytkownika. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Obsługi Fellowes pod adresem: fellowespolska@fellowes.pl

Energy Star

Oczyszczacze Fellowes AeraMax® DX55 i DX95 otrzymały certyfikat Energy Star. Są o 40% bardziej wydajne niż inne, niekwalifikowane produkty.

Produkt przyjazny alergikom i astmatykom

Oczyszczacze powietrza AeraMax™ otrzymały certyfikat wydany przez Brytyjską Fundację Alegrgii. Certyfikat przyznawany jest tylko produktom oczyszczającym powietrze, których skuteczność w usuwaniu alergenów została potwierdzona w badaniach laboratoryjnych.

Kup teraz

Oczyszczacze powietrza AeraMax™

Nr katalogowy Model Powierzchnia w m² Kup teraz
9393701 Oczyszczacz AeraMax® DX95 28m² Kup teraz »
9393001 Oczyszczacz AeraMax® DX55 18m² Kup teraz »
9392701 Oczyszczacz AeraMax® DX5 8m² Kup teraz »
9401801 Oczyszczacz AeraMax® Baby DB55 18m² Kup teraz »
9401701 Oczyszczacz AeraMax® Baby DB5 8m² Kup teraz »
9401901 Oczyszczacz powietrza AeraMax® PET 21m² Kup teraz »